LQS50A48-2V5EJ
Artesyn Embedded Power
Producto No:
LQS50A48-2V5EJ
Descripción:
DC DC CONVERTER 2.5V 200W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 2.5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.30" L x 1.45" W x 0.41" H (58.4mm x 36.8mm x 10.4mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 50A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series LQS (200W)
Power (Watts) 200 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 1/4 Brick
Efficiency 90%