LQW15AN4N9C8ZD
Murata Electronics
Producto No:
LQW15AN4N9C8ZD
Descripción:
FIXED IND 4.9NH 1.2A 0.071OHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 27 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 1.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 71mOhm Max
Inductance 4.9 nH
Series LQW15
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 8GHz