LQW15AN72NG00D
Murata Electronics
Producto No:
LQW15AN72NG00D
Descripción:
FIXED IND 72NH 135MA 2.1 OHM SMD
En stock : 745
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 20 @ 150MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 135 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.1Ohm Max
Inductance 72 nH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.5GHz