LQW15CA83NK00D
Murata Electronics
Producto No:
LQW15CA83NK00D
Descripción:
FIXED IND 83NH 970MA 120MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 970 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.040" L x 0.022" W (1.02mm x 0.55mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Inductance 83 nH
Series LQW15
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.7GHz