LQW2BAN68NG00L
Murata Electronics
Producto No:
LQW2BAN68NG00L
Fabricante:
Murata Electronics
Descripción:
FIXED IND 68NH 1.25A 200MOHM SMD
En stock : 3915
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 200 MHz
Q @ Freq 70 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 1.25 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.082" L x 0.060" W (2.09mm x 1.53mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Inductance 68 nH
Series LQW2
Type Wirewound
Package / Case 0805 (2015 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.47GHz