LR250303PR
Littelfuse Inc.
Producto No:
LR250303PR
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE HLDR CART 250V 30A CHASSIS
Guía del usuario
Fuseholder Type Holder
Termination Style Screw Terminal, Pressure Plate
Current Rating (Amps) 30 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish -
Mounting Type Chassis Mount
Orientation -
Product Status Obsolete
Fuse Size 0.563" Dia x 2" L (14.3mm x 50.8mm)
Series -
For Use With/Related Products Class R Fuses
Voltage 250V