LSAW-2C-12B
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Producto No:
LSAW-2C-12B
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12VDC
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Switching Voltage 28VDC - Nom
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 47.2 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 254 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Hermetically
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series LS, CII
Operate Time 5 ms
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Contact Material -
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 6.5 VDC