LSP05GI240PHX3333
Littelfuse Inc.
Producto No:
LSP05GI240PHX3333
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
LIGHTING SURGE PROTECT 240V SCRW
Guía del usuario
Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV) 275VAC
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Form Module Only
Approval Agency CE, cURus, KEMA-KEUR, UL
Mounting Type Screw
Product Status Active
Current - Discharge (Max) (8/20µS) 10 kA
Current - Discharge (Nom) (8/20µS) 5 kA
Series LSP
Type Type 2, Type 3
Voltage - Protection Level (VP) (2416) 2.4 kV