Hogar / Fixed Inductors / LSQBA201212T101M
minImg
LSQBA201212T101M
Taiyo Yuden
Producto No:
LSQBA201212T101M
Fabricante:
Taiyo Yuden
Paquete:
0805
Descripción:
FIXED IND 100UH 45MA 7 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 45 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 7Ohm
Inductance 100 µH
Series LSQB
Type Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 8MHz