LSR100/10DK100
Nemco
Producto No:
LSR100/10DK100
Fabricante:
Nemco
Descripción:
CAP TANT 100UF 10% 10V 2917
En stock : 2170
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.114" (2.90mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm @ 100kHz
Ratings -
Series LSR
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr Nemco
Capacitance 100 µF