LT03YD105KAT2S
KYOCERA AVX
Producto No:
LT03YD105KAT2S
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 1UF 16V X5R 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series LT
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.56mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1 µF