LT1009S8#PBF
Analog Devices Inc.
Producto No:
LT1009S8#PBF
Paquete:
8-SO
Descripción:
IC VREF SHUNT 0.4% 8SOIC
En stock : 8835
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz -
Output Type Fixed
Tolerance ±0.4%
Current - Output 10 mA
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply -
Temperature Coefficient 25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SO
Reference Type Shunt
Noise - 10Hz to 10kHz -
Series -
Current - Cathode 400 µA
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V