Analog Devices Inc.
Producto No:
LT1082CT#PBF
Fabricante:
Paquete:
TO-220-5
Lote:
-
Descripción:
IC REG MULT CONFG ADJ TO220-5
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$13.509
$13.509
10
$12.4184
$124.184
25
$11.90388
$297.597
100
$10.48819
$1048.819
250
$9.973404
$2493.351
500
$9.32995
$4664.975
1000
$8.557809
$8557.809
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 0°C ~ 100°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 75V |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 1.07A (Switch) |
| Output Configuration | Positive or Negative, Isolation Capable |
| Topology | Buck, Boost, Flyback, Forward Converter |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | 100V (Switch) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220-5 |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 3V |
| Series | - |
| Function | Step-Up/Step-Down |
| Package / Case | TO-220-5 |
| Frequency - Switching | 12kHz ~ 60kHz |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.244V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LT1082 |