Analog Devices Inc.
Producto No:
LT1085CT-5#PBF
Fabricante:
Paquete:
TO-220-3
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 5V 3A TO220-3
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$11.495
$11.495
10
$10.38065
$103.8065
25
$9.89824
$247.456
100
$8.59446
$859.446
250
$8.208228
$2052.057
500
$7.483986
$3741.993
1000
$6.518311
$6518.311
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 10 mA |
| PSRR | 68dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 20V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 3A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220-3 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Protection Features | Over Temperature |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |
| Voltage Dropout (Max) | 1.5V @ 3A |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LT1085 |