LT1117IST-2.85#TRPBF
Analog Devices Inc.
Producto No:
LT1117IST-2.85#TRPBF
Paquete:
SOT-223-3
Descripción:
IC REG LIN 2.85V 800MA SOT223-3
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 10 mA
PSRR 75dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 10V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 800mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-223-3
Control Features -
Series -
Package / Case TO-261-4, TO-261AA
Protection Features Over Temperature
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.85V
Voltage Dropout (Max) 1.3V @ 800mA