Analog Devices Inc.
Producto No:
LT1118CST-2.5#PBF
Fabricante:
Paquete:
SOT-223-3
Lote:
-
Descripción:
IC REG LIN 2.5V 800MA SOT223-3
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$7.619
$7.619
10
$6.88465
$68.8465
25
$6.56412
$164.103
100
$5.699525
$569.9525
250
$5.443348
$1360.837
500
$4.963066
$2481.533
1000
$4.322671
$4322.671
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 1 mA |
| PSRR | 80dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 15V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 800mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-223-3 |
| Control Features | Enable |
| Series | - |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 1.3V @ 800mA |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LT1118 |