Analog Devices Inc.
Producto No:
LT1175CQ#TRPBF
Fabricante:
Paquete:
5-DDPAK
Lote:
-
Descripción:
IC REG LIN NEG ADJ 500MA 5DDPAK
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$9.899
$9.899
10
$8.93855
$89.3855
25
$8.52302
$213.0755
100
$7.40031
$740.031
250
$7.067734
$1766.9335
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C (TJ) |
| Current - Quiescent (Iq) | 80 µA |
| PSRR | - |
| Voltage - Input (Max) | -20V |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 500mA |
| Output Configuration | Negative |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | -19.3V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 5-DDPAK |
| Control Features | Current Limit, Enable |
| Series | - |
| Package / Case | TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA |
| Protection Features | - |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | -3.8V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.7V @ 500mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LT1175 |