LT1304CS8-3.3#TRPBF
Analog Devices Inc.
Producto No:
LT1304CS8-3.3#TRPBF
Paquete:
8-SO
Descripción:
IC REG BST SEPIC 3.3V 8SOIC
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 8V
Output Type Fixed
Current - Output 800mA (Switch)
Output Configuration Positive
Topology Boost, SEPIC
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SO
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 1.5V
Series -
Function Step-Up, Step-Up/Step-Down
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Frequency - Switching Up to 300kHz
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V