Hogar / Voltage Reference / LT1461CCS8-3.3#PBF
minImg
LT1461CCS8-3.3#PBF
Analog Devices Inc.
Producto No:
LT1461CCS8-3.3#PBF
Paquete:
8-SO
Descripción:
IC VREF SERIES 0.08% 8SOIC
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz 8ppmp-p
Output Type Fixed
Tolerance ±0.08%
Current - Output 100 mA
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 70µA
Temperature Coefficient 12ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SO
Reference Type Series
Noise - 10Hz to 10kHz 9.6ppmrms
Series -
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Package Tube
Voltage - Input 3.8V ~ 20V