Analog Devices Inc.
Producto No:
LT1506CR-3.3#PBF
Fabricante:
Paquete:
7-DDPAK
Lote:
-
Descripción:
IC REG BUCK 3.3V 4.5A D2PAK-7
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$12.654
$12.654
10
$11.6337
$116.337
25
$11.15148
$278.787
100
$9.825375
$982.5375
250
$9.343174
$2335.7935
500
$8.74038
$4370.19
1000
$8.017031
$8017.031
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Voltage - Input (Max) | 15V |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 4.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 7-DDPAK |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 4V |
| Series | - |
| Function | Step-Down |
| Package / Case | TO-263-8, D²Pak (7 Leads + Tab), TO-263CA |
| Frequency - Switching | 500kHz |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |
| Package | Tube |
| Base Product Number | LT1506 |