Linear Technology
Producto No:
LT1585ACT-1.5#PBF
Fabricante:
Paquete:
TO-220-3
Lote:
-
Descripción:
LT1585 - 1.5V L/DROPOUT HS 5A LI
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
43
$6.631
$285.133
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| PSRR | 72dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 7V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 5A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220-3 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | Linear Technology |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 1.4V @ 5A |
| Package | Bulk |