LT1585CM-3.38#PBF
Analog Devices Inc.
Producto No:
LT1585CM-3.38#PBF
Paquete:
3-DDPAK
Descripción:
IC REG LINEAR 3.38V 4.6A D2PAK-3
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
PSRR -
Voltage - Input (Max) 7V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 4.6A
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 3-DDPAK
Control Features -
Series -
Package / Case TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Protection Features Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.38V
Voltage Dropout (Max) 1.4V @ 4A