LT1585CM-3.45#TRPBF
Analog Devices Inc.
Producto No:
LT1585CM-3.45#TRPBF
Descripción:
IC REG LINEAR 3.45V 4.6A D2PAK-3
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
PSRR -
Voltage - Input (Max) 7V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 4.6A
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.45V
Voltage Dropout (Max) 1.4V @ 4A