LT1587CM-1.5#TRPBF
Analog Devices Inc.
Producto No:
LT1587CM-1.5#TRPBF
Descripción:
IC REG LINEAR 1.5V 3A D2PAK-3
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
PSRR 72dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 7V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 3A
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V
Voltage Dropout (Max) 1.3V @ 3A