Hogar / Voltage Reference / LT1634CCZ-2.5#PBF
minImg
LT1634CCZ-2.5#PBF
Analog Devices Inc.
Producto No:
LT1634CCZ-2.5#PBF
Paquete:
TO-92-3
Descripción:
IC VREF SHUNT 0.2% TO92-3
En stock : 92
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz 15µVp-p
Output Type Fixed
Tolerance ±0.2%
Current - Output 50 mA
Mounting Type Through Hole
Current - Supply -
Temperature Coefficient 25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TO-92-3
Reference Type Shunt
Noise - 10Hz to 10kHz -
Series -
Current - Cathode 8 µA
Package / Case TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V