LT1761MPS5-3.3#TRMPBF
Analog Devices Inc.
Producto No:
LT1761MPS5-3.3#TRMPBF
Paquete:
TSOT-23-5
Descripción:
IC REG LIN 3.3V 100MA TSOT23-5
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
PSRR 65dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 20V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package TSOT-23-5
Control Features Enable
Series -
Package / Case SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.45V @ 100mA