LT1763CDE-3.3#PBF
Analog Devices Inc.
Producto No:
LT1763CDE-3.3#PBF
Paquete:
12-DFN (4x3)
Descripción:
IC REG LINEAR 3.3V 500MA 12DFN
En stock : 555
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
PSRR 65dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 20V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Product Status Active
Supplier Device Package 12-DFN (4x3)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 12-WFDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.45V @ 500mA