LT1764EQ-3.3#PBF
Analog Devices Inc.
Producto No:
LT1764EQ-3.3#PBF
Paquete:
5-DDPAK
Descripción:
IC REG LINEAR 3.3V 3A 5DDPAK
En stock : 722
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 1.5 mA
Voltage - Input (Max) 20V
PSRR 63dB (120Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 3A
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 200 mA
Product Status Active
Supplier Device Package 5-DDPAK
Control Features Enable
Series -
Package / Case TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.66V @ 3A