LT1965IMS8E-1.8#PBF
Analog Devices Inc.
Producto No:
LT1965IMS8E-1.8#PBF
Paquete:
8-MSOP-EP
Descripción:
IC REG LINEAR 1.8V 1.1A 8MSOP
En stock : 190
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 1.1 mA
Voltage - Input (Max) 20V
PSRR 75dB (120Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1.1A
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 40 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 8-MSOP-EP
Control Features Enable
Series -
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V
Voltage Dropout (Max) 0.49V @ 1.1A