LT300603CR
Littelfuse Inc.
Producto No:
LT300603CR
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE BLOCK CART 300V 60A CHASSIS
Guía del usuario
Fuseholder Type Block
Termination Style Box Lug
Current Rating (Amps) 60 A
Fuse Type Cartridge
Contact Finish -
Mounting Type Chassis Mount
Orientation -
Product Status Obsolete
Fuse Size 0.563" Dia x 0.874" L (14.3mm x 22.2mm)
Series LT
For Use With/Related Products Class T Fuses
Voltage 300V