LT3007ETS8-2.5#TRMPBF
Analog Devices Inc.
Producto No:
LT3007ETS8-2.5#TRMPBF
Paquete:
TSOT-23-8
Descripción:
IC REG LINEAR 2.5V 20MA TSOT23-8
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 6 µA
PSRR 61dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 45V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 20mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package TSOT-23-8
Control Features Enable
Series -
Package / Case SOT-23-8 Thin, TSOT-23-8
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage Dropout (Max) 0.5V @ 20mA