LT3009ESC8-1.2#TRMPBF
Analog Devices Inc.
Producto No:
LT3009ESC8-1.2#TRMPBF
Paquete:
SC-70-8
Descripción:
IC REG LINEAR 1.2V 20MA SC70-8
En stock : 1
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 6 µA
Voltage - Input (Max) 20V
PSRR 68dB (120Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 20mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 1 mA
Product Status Active
Supplier Device Package SC-70-8
Control Features Enable
Series -
Package / Case 8-VFSOP (0.049", 1.25mm Width)
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V
Voltage Dropout (Max) 0.45V @ 20mA