LT3020IMS8-1.2#PBF
Analog Devices Inc.
Producto No:
LT3020IMS8-1.2#PBF
Paquete:
8-MSOP
Descripción:
IC REG LINEAR 1.2V 100MA 8MSOP
En stock : 317
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 250 µA
Voltage - Input (Max) 10V
PSRR 60dB (120Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 3.5 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 8-MSOP
Control Features Enable
Series -
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V
Voltage Dropout (Max) 0.285V @ 100mA