LT3022EMSE-1.5#TRPBF
Analog Devices Inc.
Producto No:
LT3022EMSE-1.5#TRPBF
Paquete:
16-MSOP-EP
Descripción:
IC REG LINEAR 1.5V 1A 16MSOP
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 3.5 mA
Voltage - Input (Max) 10V
PSRR 66dB (120Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1A
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 36 mA
Product Status Active
Supplier Device Package 16-MSOP-EP
Control Features Enable
Series -
Package / Case 16-TFSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V
Voltage Dropout (Max) 0.285V @ 1A