LT3032EDE-3.3#TRPBF
Analog Devices Inc.
Producto No:
LT3032EDE-3.3#TRPBF
Paquete:
14-DFN (4x3)
Descripción:
IC REG LINEAR +-3.3V 14DFN
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
PSRR 68dB (120Hz), 54dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) ±20V
Output Type Fixed
Number of Regulators 2
Current - Output 150mA, 150mA
Output Configuration Positive and Negative
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 14-DFN (4x3)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 14-PowerWFDFN
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) ±3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.27V @ 150mA (Typ), 0.3V @ 150mA (Typ)