LT3060IDC-3.3#TRMPBF
Analog Devices Inc.
Producto No:
LT3060IDC-3.3#TRMPBF
Paquete:
8-DFN (2x2)
Descripción:
IC REG LINEAR 3.3V 100MA 8DFN
En stock : 1627
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 80 µA
Voltage - Input (Max) 45V
PSRR 70dB (120Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 4 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 8-DFN (2x2)
Control Features Enable, Soft Start
Series -
Package / Case 8-WFDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.51V @ 100mA