LT3065EDD-3.3#PBF
Analog Devices Inc.
Producto No:
LT3065EDD-3.3#PBF
Paquete:
10-DFN (3x3)
Descripción:
IC REG LINEAR 3.3V 500MA 10DFN
En stock : 112
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 110 µA
Voltage - Input (Max) 45V
PSRR 71dB (120Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 25 mA
Product Status Active
Supplier Device Package 10-DFN (3x3)
Control Features Current Limit, Enable, Power Good, Soft Start
Series -
Package / Case 10-WFDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.51V @ 500mA