Hogar / Battery Chargers / LT3650IDD-4.1#PBF
minImg
LT3650IDD-4.1#PBF
Analog Devices Inc.
Producto No:
LT3650IDD-4.1#PBF
Paquete:
12-DFN (3x3)
Descripción:
IC BATT CHG LI-ION 1CELL 12DFN
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Battery Pack Voltage 4.1V
Charge Current - Max 2A
Number of Cells 1
Current - Charging Constant - Programmable
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 12-DFN (3x3)
Series -
Fault Protection Over Temperature
Package / Case 12-WFDFN Exposed Pad
Voltage - Supply (Max) 32V