Hogar / Voltage Reference / LT6656AILS8-1.25#PBF
minImg
LT6656AILS8-1.25#PBF
Analog Devices Inc.
Producto No:
LT6656AILS8-1.25#PBF
Paquete:
8-CLCC (5x5)
Descripción:
IC VREF SERIES 0.05% 8CLCC
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz 30ppmp-p
Output Type Fixed
Tolerance ±0.05%
Current - Output 5 mA
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 1.5µA
Temperature Coefficient 10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 8-CLCC (5x5)
Reference Type Series
Noise - 10Hz to 10kHz 50µVrms
Series -
Package / Case 8-CLCC
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.25V
Package Tray
Voltage - Input 2.2V ~ 18V