Hogar / Voltage Reference / LT6656BCDC-4.096#TRPBF
minImg
LT6656BCDC-4.096#TRPBF
Analog Devices Inc.
Producto No:
LT6656BCDC-4.096#TRPBF
Paquete:
6-DFN (2x2)
Descripción:
IC VREF SERIES 0.2% 6DFN
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz 30ppmp-p
Output Type Fixed
Tolerance ±0.2%
Current - Output 5 mA
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 1.5µA
Temperature Coefficient 20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 6-DFN (2x2)
Reference Type Series
Noise - 10Hz to 10kHz -
Series -
Package / Case 6-WFDFN Exposed Pad
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 4.096V
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Input 4.596V ~ 18V