Hogar / Voltage Reference / LT6656BCS6-2.048#TRMPBF
minImg
LT6656BCS6-2.048#TRMPBF
Analog Devices Inc.
Producto No:
LT6656BCS6-2.048#TRMPBF
Paquete:
TSOT-23-6
Descripción:
IC VREF SERIES 0.1% TSOT23-6
En stock : 500
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Noise - 0.1Hz to 10Hz 30ppmp-p
Output Type Fixed
Tolerance ±0.1%
Current - Output 5 mA
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 1.5µA
Temperature Coefficient 20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TSOT-23-6
Reference Type Series
Noise - 10Hz to 10kHz -
Series -
Package / Case SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.048V
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Input 2.548V ~ 18V