Hogar / Voltage Reference / LT6658AIMSE-3.3#TRPBF
minImg
LT6658AIMSE-3.3#TRPBF
Analog Devices Inc.
Producto No:
LT6658AIMSE-3.3#TRPBF
Paquete:
16-MSOP-EP
Descripción:
IC VREF SERIES 6V 0.05% 16MSOP
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TJ)
Noise - 0.1Hz to 10Hz 1.7ppmp-p
Output Type Adjustable (Fixed)
Tolerance ±0.05%
Current - Output 150 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 6 V
Current - Supply 3mA
Temperature Coefficient 10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 16-MSOP-EP
Reference Type Series, Dual
Noise - 10Hz to 10kHz 2ppmrms
Series -
Package / Case 16-TFSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Input 4.5V ~ 36V