LTC1474CS8-3.3#TRPBF
Analog Devices Inc.
Producto No:
LTC1474CS8-3.3#TRPBF
Paquete:
8-SO
Descripción:
IC REG MULTI CONFG 3.3V 8SOIC
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 18V
Output Type Fixed
Current - Output 750mA (Switch)
Output Configuration Positive or Negative
Topology Buck, Buck-Boost, SEPIC
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SO
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 3V
Series -
Function Step-Down, Step-Up/Step-Down
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Frequency - Switching -
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V