LTC1682CMS8-3.3#TRPBF
Analog Devices Inc.
Producto No:
LTC1682CMS8-3.3#TRPBF
Paquete:
8-MSOP
Descripción:
IC REG CHARGE PUMP 3.3V 8MSOP
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 4.4V
Output Type Fixed
Current - Output 50mA
Output Configuration Positive
Topology Charge Pump
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 8-MSOP
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 1.8V
Series -
Function Step-Up/Step-Down
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Frequency - Switching 550kHz
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V