Hogar / Battery Chargers / LTC1732EMS-8.4#PBF
minImg
LTC1732EMS-8.4#PBF
Analog Devices Inc.
Producto No:
LTC1732EMS-8.4#PBF
Paquete:
10-MSOP
Descripción:
IC BAT CHG MULT-CHEM 2CEL 10MSOP
En stock : 35
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Battery Pack Voltage 8.4V
Charge Current - Max 585mA
Number of Cells 2
Current - Charging Constant - Programmable
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 10-MSOP
Series -
Fault Protection -
Package / Case 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Voltage - Supply (Max) 12V