Hogar / Battery Chargers / LTC1734ES6-4.1#TRMPBF
minImg
LTC1734ES6-4.1#TRMPBF
Analog Devices Inc.
Producto No:
LTC1734ES6-4.1#TRMPBF
Paquete:
TSOT-23-6
Descripción:
IC BAT CHG MULTCHEM 1CL TSOT23-6
En stock : 500
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Battery Pack Voltage 4.1V
Charge Current - Max 700mA
Number of Cells 1
Current - Charging Constant - Programmable
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TSOT-23-6
Series -
Fault Protection Over Current, Over Temperature
Package / Case SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Voltage - Supply (Max) 8V