LTC3405AES6-1.8#TRMPBF
Analog Devices Inc.
Producto No:
LTC3405AES6-1.8#TRMPBF
Paquete:
TSOT-23-6
Descripción:
IC REG BUCK 1.8V 300MA TSOT23-6
En stock : 609
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 300mA
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package TSOT-23-6
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.5V
Series -
Function Step-Down
Package / Case SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Frequency - Switching 1.5MHz
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V