LTC3621EDCB-3.3#TRMPBF
Analog Devices Inc.
Producto No:
LTC3621EDCB-3.3#TRMPBF
Paquete:
6-DFN (2x3)
Descripción:
IC REG BUCK 3.3V 1A 6DFN
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 17V
Output Type Fixed
Current - Output 1A
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 6-DFN (2x3)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.7V
Series -
Function Step-Down
Package / Case 6-WFDFN Exposed Pad
Frequency - Switching 1MHz
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V