LTC3807HUDC#PBF
Analog Devices Inc.
Producto No:
LTC3807HUDC#PBF
Paquete:
20-QFN (3x4)
Descripción:
IC REG CTRLR BUCK 20QFN
En stock : 91
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Synchronous Rectifier Yes
Serial Interfaces -
Output Type Transistor Driver
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Clock Sync No
Supplier Device Package 20-QFN (3x4)
Number of Outputs 1
Duty Cycle (Max) 99%
Function Step-Down
Control Features Current Limit, Enable, Frequency Control, Soft Start, Tracking
Series -
Output Phases 1
Package / Case 20-WFQFN Exposed Pad
Frequency - Switching 50kHz ~ 900kHz
Mfr Analog Devices Inc.
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4V ~ 38V