Hogar / Battery Chargers / LTC4054XES5-4.2#TRPBF
minImg
LTC4054XES5-4.2#TRPBF
Analog Devices Inc.
Producto No:
LTC4054XES5-4.2#TRPBF
Paquete:
TSOT-23-5
Descripción:
IC BATT CHG LI-ION 1CEL TSOT23-5
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Battery Pack Voltage 4.2V
Charge Current - Max 800mA
Number of Cells 1
Current - Charging Constant - Programmable
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TSOT-23-5
Series -
Fault Protection -
Package / Case SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Voltage - Supply (Max) 6.5V